Yeni Kütahya

Güncel Sorgulamalar

SSK istirahat parası

SSK istirahat parasıHerhangi bir sağlık sorunu nedeniyle alınabilen istirahat parası iş göremez raporu ile geçerli hale gelmektedir. Özellikle hamile bayanlar için büyük öneme sahip olan istirahat parası en az 3 gün raporu olan kişilere Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilir. İş göremez raporu alan hastalar bu maaşı raporun geçerli olduğu 3. Günden itibaren; hamileler ise raporun geçerli olduğu ilk günden itibaren alabilmektedirler.

Alınan istirahat raporlarının SSK ile anlaşması bulunan doktorlar tarafından verilmiş olması ise yerine getirilmesi gereken koşullardan biridir. Tek seçeneği olan vatandaşlar ise SGK ile anlaşması bulunan doktor bulamayabilir. Bu tür durumlarda ise bu raporların SGK ile anlaşması olan doktorlara onaylatılması gerekmektedir.

SSK istirahat parası alabilmek için doktorlardan alınan raporlar belirli bir zaman zarfı içerisinde kayıtlı olunan sigorta müdürlüklerine gönderilmelidir. Alınan raporların bir kopyası da bazı işlemler için iş yerine bırakılmalıdır. Daha sonra eğer gönderilen raporlar onaylanırsa kişi istirahat parası almaya hak kazanır ve bu parayı PTT şubelerinden alabilir.

1 Comment

Add a Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yeni Kütahya © 2014 Frontier Theme
Devlet ve Politika